جلسۀ اول پک تندخوانی پیشرفته استاد شاه بابایی

 برای دیدن جزئیات بیشتر از این محصول، بر روی تصویر زیر  کلیک کنید

پک پیشرفته تندخوانی و تقویت حافظه

بخش هایی از پک تندخوانی و تقویت حافظه

(خلاصه نویسی)

خلاصه نویسی در هنگام یادگیری یکی از بهترین روش های حفظ و نگهداری مطالب برای بلند مدت می باشد. البته نوشتن مجدد یک کتاب دویست صفحه ای غیر ممکن بوده و وقت زیادی را احتیاج دارد. پس یادداشت برداری باید به صورت خلاصه از نکات مهم باشد وخلاصۀ مطالب نیز باید به صورت کلمات کلیدی و مهم نوشته شوند.

حدود 90 درصد مطالب یک کتاب، حروف و کلمات اضافه هستند و فقط 10 درصد یک کتاب شامل موارد اصل است. حروف و کلمات اضافه وظیفۀ ربط دادن کلمات مهم و تفهیم مطلب را دارند. برای روشن شدن موضوع به مطلب زیر توجه کنید:

ادامه مطلب …

بخش هایی از پک تندخوانی و تقویت حافظه

(استرس و اضطراب)

عوامل متعددی در مورد اضطراب و استرس در دانش آموزان و دانشجویان وجود دارد که از عوامل مهم آن می توان به عدم برنامه ریزی و نگرانی برای آینده و شک و تردید در مورد توانایی ها و خود کم بینی و اثرات ناشی از سوء تغذیه، اشاره نمود.

اضطراب و استرس در مطالعه معمولاً با نگرانی، تنش، تشویش، سردرگمی و اعصاب متشنج همراه است که این علائم عوارض جسمانی از قبیل سردرد و سرگیجه، بهم خوردن ساعات تغذیه و خواب و استراحت و مشکلات گوارشی و غیره را سبب خواهد شد.

پس افرادی که دچار این چنین عوارضی هستند برای آن ها در لحظات بحرانی چند توصیه ارائه می شود:

ادامه مطلب …

بخش هایی از پک تندخوانی و تقویت حافظه

(روش های تست زنی)

سعی کنید صورت سؤال را کامل خوانده و به نکات کلیدی سؤال توجه کنید. سپس تمام گزینه ها را با دقت خوانده حتی اگر مطمئن هستید که گزینۀ اول، پاسخ سؤال است بقیۀ گزینه ها را نیز بخوانید. چون بعضی وقت ها بعد از خواندن هر 4 گزینه ممکن است به نکتۀ انحرافی سؤال پی ببرید.

زمانی که مشغول پاسخ دادن به یک سؤال هستید، فقط به همان فکر کنید و در فکر سؤالات قبلی یا بعدی نباشید. هر چند سؤالی که پاسخ دادید، شمارۀ آن را چک کنید تا در پاسخ نامه، جا به جا علامت نزده باشید. اگر در سر جلسۀ آزمون پاسخ تعدادی از سؤالات را نمی دانستید، مضطرب و مأیوس نشوید…

ادامه مطلب …

نظرات همراهان ما

با سلام خدمت استاد عزیز ،تشکر میکنم بابت تدریس تندخوانی از وقتی توی کلاسها شرکت کردم سرعت خوندن و درک مطالبم خیلی خوب شده بینهایت از شما سپاسگذارم.

محمد رضا

سلام من تازه با سایت شما آشنا شدم فکر میکردم تندخوانی چیز مهمی نیست اما وقتی فیلم ها ومطالب سایت شما رو کمی زیرو رو کردم به نکات جدیدی در مورد تندخوانی رسیدم. بدردم خورد ممنون

دریادانشجو

با سلام استاد چرا همایش هاتون رو توی شهرهای دوروبر فقط میزارین؟ مشهد هم بیاین .اینجا هم افراد زیادی مشتاق شنیدن حرفهای شما هستند تا به زندگی امیدوارتر بشن

رضوی

آدرس دقیق ما

آدرس از روی نقشه

ما را در اینستاگرام دنبال کنید

فیلم ها و آموزش های مختلف ما در صفحه یوتیوب

صفحه مطالب و مقالات به روز ما در توییتر

برای دیدن فیلمهای ما در آپارات

برای پیوستن به کانال تلگرام ما وآگاهی از جدیدترین دوره ها، تخفیف ها و محصولات ما